Новини
Назад
Як відіпрати кухонні рушники?
листопад 2023

Як відіпрати кухонні рушники?

Текстиль на кухні постійно вбирає пил, жир та запахи від приготування їжі. Рушниками витирають руки, вимитий посуд, накривають тісто від обвітрювання або підхоплюють гаряче з плити. Від постійного використання тканина перетворюється на неприємну на дотик, колір і запах ганчірку. Є два виходи з цієї ситуації: прання чи заміна. Найчастіше текстиль підбирають під інтер'єр, тому швидко знайти той самий відтінок чи фактуру буває непросто. Прання залишається єдиним швидким варіантом вирішення проблеми. Підтримати чистоту на кухні можна кількома способами.

Як відпрати кухонні рушники від неприємного запаху

Аромати їжі дуже їдкі, особливо якщо на тканину потрапили залишки соусів, супів або олії від смаження. Звичайний порошок справляється з плямами, але не може перебити стійкий запах. Для цього використовують нехитрий лайфхак.

Випраний текстиль замочують у розчині оцту. Для цього змішують 250 мл оцтової кислоти з 10 л води. Важливо брати оцет безбарвний, щоб на тканині не залишалося плям від барвників. Через півгодини рушники дістають, ополіскують чистою водою і ретельно висушують.

Для захисту текстилю від запаху необхідно виконувати прості рекомендації:

  • не зберігати вологі рушники у складеному вигляді;
  • кожні 5 днів проганяти рушники в машинці зі спеціальними засобами для прання кухонного текстилю;
  • ретельно просушувати тканину до повного випаровування вологи.

Якщо запах все ж таки з'явився, а оцет не допомагає, у хід йде білизна. Напівгодинне замочування тканини в розчині відбілювача змішаного з водою усуне будь-які неприємні аромати. Через властивості розчину, білизну не можна використовувати для кольорових речей.

Як вибілити кухонні рушники в домашніх умовах

Виробники побутової хімії випускають спеціальні засоби, які усувають плями від кави, зелені, їжі. Однак людям, схильним до алергій, не можна використовувати такі продукти. Батьки маленьких дітей задля безпеки не купують хімію. В цьому випадку вибілити кухонні рушники можна іншими способами:

  1. У мильну воду, що закипіла, додають марганцівку, щоб отримати рідину рожевого кольору. Замочують текстиль на 20-30 хвилин, а потім добре ополіскують.
  2. Розводять 2 столові ложки перекису водню в 5 літрах води. Рушники замочують на ніч у розчині, а наступного дня відправляють до машини на швидкий режим.
  3. Після прання замочують тканину в розчині з 3 л гарячої води та 1 столовою ложкою нашатирного спирту. Через 20 хвилин ополіскують.

Для позбавлення слідів червоного вина, кави, соку або томатної пасти використовують сіль. Щоб замочити текстиль, одну чайну ложку розчиняють у літрі води. Тканину тримають у розчині годину, після чого перуть вручну або в пральній машині.

Як виварити кухонні рушники від плям, що в'їлися

Добре очищає тканину тривала обробка високими температурами. Тому господині часто кип'ятять рушники у звичайній воді без добавок протягом 20-30 хвилин. Для варіння беруть великий чан, каструлю чи металеву миску.

Щоб покращити ефект, застосовують різні хитрощі:

  1. На 2 літри води вливають по 10 грам миючого засобу та відбілювача. Варять 20 хвилин.
  2. До 1 столової ложки соди додають 1 літр води та натерте на тертці господарське мило. Розчин доводять до кипіння, опускають до нього рушники, кип'ятять близько 2 годин.
  3. Столову ложку силікатного клею змішують із порошком, а потім кип'ятять у 5 літрах води. За рахунок лугу у складі засобу в домашніх умовах за 20 хвилин кип'ятіння позбавляються стійких забруднень.

Після варіння рушники ретельно полощуть, крохмалять і висушують. Кип'ятіння усуває свіжі та застарілі плями, а також освіжає текстиль, що залежався.

Чим випрати кухонні рушники без хімічних засобів

Свіжі забруднення прибирають звичайним милом. Пляму щедро намилюють, залишають на кілька хвилин, після чого ретельно змивають. Набагато складніше відіпрати кухонні рушники від жирних плям, що в'їлися, без застосування побутової хімії.

Для цього використовують гірчицю. Порошок розбавляють водою до сметани, наносять на тканину, залишають на кілька годин. Для точкового виведення забруднень від помідорів чи буряків підійде лимонна кислота. Пляму натирають милом, засипають порошком, залишають на 20 хвилин.

Рослинна олія, як не дивно, позбавляє застарілих жирних слідів. На 4 літри води додають 1 столову ложку олії, стільки ж відбілювача та 1,5 ложки порошку. Усі компоненти всипають у киплячу рідину, добре розмішують, кладуть рушники та залишають на кілька годин.

Від жиру та плям позбавляє крохмаль. Порошок розводять у нагрітій воді, замочують текстиль на 10 хвилин, потім перуть. Жирні сліди видаляють спиртом. Змочують місця забруднень, а за 10 хвилин полощуть.